Kochaj Boga! Kochaj Ludzi!

Udzielaj twego chleba głodnemu, a szat swoich użycz nagim! Ze wszystkiego, co ci zbywa, dawaj jałmużnę, a oko twoje niech nie będzie skąpe, gdy ją dajesz (Tb 4, 16)
WSPOMÓŻ NAS

Droga Krzyżowa


   Zapraszamy do zapoznania się z drogą krzyżową, która odbyła się ulicami szewny oraz ulicami Jędrzejowic.
czytaj więcej...
Dzieci Maryi


   W dniu 29 maja 2016 roku podczas niedzielnej Mszy Świętej w naszej parafii 16 dzieci zostało przyjętych przez Księdza Proboszcza do wspólnoty scholi "Dzieci Maryi".
czytaj więcej...
Rocznica Urodzin naszego Ojca Założyciela


   14 Listopada w Rocznicę Urodzin naszego Ojca Założyciela, w parafii Szewna odbyło się comiesięczne spotkanie formacyjne Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, podczas którego wybrano nowy zarząd. Prezesem tej wspólnoty została Pani Urszula Sokół a jej Zastępczynią Pani Marzena Słapek.
czytaj więcej...
240 lat Kościoła w Szewnie


   To już 240 lat odkąd w 1777 roku z fundacji księdza Sebastiana Pisulewicza powstał utrzymany w stylistyce późnego baroku, „zespół kościelny”. Składa się na niego kościół, plebania i dwie wikarówki oraz całe otoczenie. Wszystkie budynki usytuowane są na planie krzyża, a kościół stylizowany był na świątynię jerozolimską.
czytaj więcej...
Duchowa adopcja


   Parafianie w Szewnie włączyli się w akcję Duchowej adopcji - osobistej modlitwy za poczęte a nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone pod sercem swojej matki. 25 marca- Święto Zmartwychwstania Pańskiego, Szewińscy Parafianie podczas uroczystej Mszy Św. wypełnili deklarację i osobiście złożyli podczas Eucharystii, potwierdzając tym samym podjęcie duchowej adopcji na okres 9 miesięcy.
czytaj więcej...
Przybyły, by siać ziarno…

   W marcową niedzielę 2017 r. gościliśmy w naszej świątyni Siostry Służebniczki Dębickie, które przybyły do Parafii p.w. św. Mikołaja w Szewnie, by przybliżyć spuściznę „ofiarnej i mądrej pracy” błogosłowianego Edmunda Bojanowskiego, jednocześnie świeckiego założyciela rodzinny zakonnej.
czytaj więcej...


Wspaniały jubileusz


   Parafia p.w. św. Mikołaja w Szewnie świętowała jubileusz 690 lat istnienia. Za dar parafii wspólnota dziękowała Bogu i ludziom podczas dziękczynnej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Frankowskiego.
czytaj więcej...


Całym sercem oddany Bogu i ludziom


   W kościele pw. św. Mikołaja w Szewnie odbyła się niepowtarzalna uroczystość w hołdzie ks. inf. Marcinowi Popielowi w 25. rocznicę jego śmierci. Bogaty plan obchodów rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Frankowskiego, z licznym udziałem księży, w tym gospodarza parafii ks. dziekana Jana Butyna.
czytaj więcej...
Next
1

Jak Możemy Pomóc

Wielu z nas boryka się z problemami w życiu. Kościół jest opoką w krótej możemy szukać pomocy, nie tylko mentalną ale również materialną.

Od wieków służymy pomocą. Jeśli masz problem przyjdz lub zadzwoń, na pewno jakoś pomożemy, chodzby wspólną modlitwą.

Masz pytanie?

41 2484370

Plac ks. Marcina Popiela 2

24-700 Ostrowiec Świętokrzyski

Email : kontakt@parafiaszewna.pl